Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


Oslavte Den Země s Lipkou a Rodinnými pasy!

Přijďte s Lipkou, Rodinnými pasy a dalšími brněnskými organizacemi oslavit Den Země, svátek naší planety, který letos věnujeme tématu světla. Malé návštěvníky bude čekat celá řada zábavných her, soutěží, tvořivých dílen a pokusů, při kterých se dozvědí něco nového nejen o světle, ale i o tmě. Dospělí si užijí interaktivní stanoviště, informační stánky či výstavy a za příznivého počasí dojde i na pozorování Slunce a noční oblohy na Hvězdárně. Připraven bude také kulturní program – představí se divadlo pro děti, taneční vystoupení, muzikanti Martin Rous, Martina Trchová Trio, Filip Drlík či kapela Kupodivu a program v 19.30 hodin vyvrcholí večerním koncertem kapely Epy de Mye.

To vše v sobotu 25. dubna od 10 do 21 hodin v parku na Kraví hoře. Více informací a podrobný program najdete na www.lipka.cz/denzeme.

Akci finančně podpořil Jihomoravský kraj.


Ukliďme Česko

V sobotu 18. dubna se uskuteční již druhý ročník celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko zaměřený na úklid černých skládek i drobného nepořádku po celé naší zemi.

Přidejte se také!

Místní úklidy jsou zaregistrovány na více než 600 místech po celé České republice a nebudete tak mít problém si vybrat ten "svůj" na http://www.UklidmeCesko.cz/map/. Řada úklidů je vhodná nebo přímo určená pro rodiny s dětmi a jejich součástí je i doprovodný program (opékání špekáčků, sázení stromků, jízda na poníkovi a pod.). Zapojte se s Vaší rodinou také a ukažte svým dětem, že odpovědnost za prostředí, ve kterém společně žijeme, není pro Vás jen prázdný pojem. Budeme se těšit i na Vaši účast!


Pro příjemnější uklízení si nalaďte partnerské rádio Kiss, Country nebo Beat
---------------------------------------------------------------------------------
Partnery Ukliďme Česko 2015 jsou
Česká televize
E.ON Česká republika, s.r.o.
Lesy České republiky, s.p.
NANO IRON, s.r.o.
ŠKODA AUTO a.s.
Kaiser servis, spol. s r.o.
       


Jihomoravský kraj, projekt Rodinné pasy je financován Jihomoravským krajem

Sun Drive Communications s.r.o., Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno, tel.: +420 543 211 254 a +420 543 332 034