Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasySingletrack Glacensis - bikerská vyjížďka pro veřejnost na Pekláku v České Třebové


3. říjen 2020 13:00 - 20:00

Závěrečná promoakce projektu Singletrack Glacensis - společná bikerská vyjížďka pro veřejnost proběhne 3. 10. 2020 od 13.00 hodin na Pekláku v České Třebové, kde instruktoři i ty nezkušené naučí jezdit po trailech. Těšit se můžete na soutěže, dárečky pro každého, muziku a promítání filmů.
V červnu letošního roku byl otevřen nový Bike resort Česká Třebová s 15 km nových singletracků, pumptrackem, se 4 km sjezdových tras, komfortním zázemím pro bikery a okruhem 25 km značených MTB tras. Tím byla zásadně rozšířena nabídka volnočasového a sportovního areálu Peklák. Projekt je součástí projektu česko-polské spolupráce, který byl podpořen z EU dotací programu Interreg V-A. Partneři Region Orlicko – Třebovsko, Gmina Bystrzyca Klodzka a Obec Zdobnice tak vytvořili síť nových 60 km singletracků. Pod značkou Singletrack Glacensis jsou však zahrnuty další areály v českopolském příhraničí, celkem přes 200 km, které již tvoří celorepublikově velmi zajímavou nabídku pro příznivce horské cylkloturistiky.

Hlavní a závěrečná promoakce projektu Společná bikerská vyjížďka proběhne v sobotu 3. 10 .2020 od 13.00 hodin na Pekláku v České Třebové. Na širokou veřejnost zde budou čekat čtyři zkušení instruktoři, kteří si zájemce rozeberou od nejmenších, nezkušených až po ty nejzdatnější do skupin a vyjedou s nimi na traily. Zatímco ti nejzkušenější si trasy bleskově profrčí i se skoky, ti ostatní mají jednečnou příležitost naučit se, jak bezpečně a zábavně na singletracích jezdit.

Každý účastník obdrží upomínkové propagační předměty, jako je tričko, outdoorový šátek, propisku, bloček a puzzle, ti nejlepší získají i cool cyklistickou přilbu a cyklolahev. K dispozici budou mapy celého česko-polského příhraničí a mapky jednotlivých areálů. Všichni účastníci také obdrží kartu bikera, do které při absolvování všech 4 lokalit projektu Peklák, Zdobnice a polské Spalony a Miedzygorze obdrží razítka s nárokem na slevy a vstupy do zajímavých míst v České Třebové a v Bystrzyvcy Klodzke. Účastníci promoakce mají výjimečnou příležitost získat všechna razítka čtyř areálů do karty přímo na místě v den akce.

V podvečer budou promítány tématické filmy s osobním výkladem Romana Kalabuse, který pro cestovní kanceláře hledal bikové trasy v Jižní Africe i jinde. Základní pitný režim bude zajištěn, bufet bude zásoben. V případě horšího počasí se bude více promítat. Akce se koná za každého počasí.

Více informací naleznete zde.
Drakiáda 2020

10. říjen 2020 14:00 - 19:00

Tradiční podzimní pouštění draků pro všechny věkové kategorie.

Středisko volného času Rosice zve na tradiční podzimní drakiádu, která se uskuteční 10. října u kaple Nejsvětější Trojice v Rosicích.

Kdy? 10. října 2020
Kde? u kaple Nejsvětejší Trojice
Za kolik? 50 Kč

Program
14:00-17:00 Dračí dílnička na Trojici
15:00-17:00 Drakiáda - pouštění dráčků, doprovodný program
17:00-18:00 táborák s živou hudbou

Těšit se můžete na vyhlašování cen v nejrůznějších kategoriích (největší, nejmenší, s největším doletem, s nejdelším ocasem a nejoriginálnější), večerní opékání špekáčků a živou hudbu.
Svojanovské stíny

23. říjen 2020 - 24. říjen 2020

Tradiční noční prohlídky zaměřené na legendy z minulosti hradu připravujeme i v letošním roce.

Přijďte si užít noční prohlídky hradu Svojanov a připomenout si pověsti a legendy s hradem spojené.

Více informací naleznete zde.Pardubický kraj, projekt Rodinné pasy je financován Pardubickým krajem

Rodinné pasy, Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno, tel.: +420 543 211 254

pardubice@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz