Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


Mezinárodní výstava Koně v akci 2020


5. září 2020 10:00 - 6. září 2020 17:30 Výstavy

Výstava KONĚ V AKCI je největším setkáním koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. Shledání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci, je v České republice ojedinělé a rekordní.

Výstava KONĚ V AKCI se uskuteční už po dvaadvacáté. A protože krajská metropole Pardubice je v roce 2020 také EVROPSKÝM MĚSTEM KONÍ v rámci evropské sítě koňských měst Euro Equus budou tématem letošního ročníku výstavy KONĚ V EVROPĚ.

Výstava se uskuteční ve dnech 5. – 6. září 2020.

Stěžejním programem bude v sobotu 5. září EVROPSKÝ DEN KONÍ. Těšit se můžete na ukázky koní a jejich dovedností navázaných na „koňské tradice“ v jednotlivých městech sítě Euro Equus. Představí se například španělská a portugalská škola či polští husaři. Výstava připomene také parforzní hony a počátky historie Velké pardubické ve spolupráci s rodem Kinských.

Doprovodný program bude plný hudby, tance, worshopů i prezentací jednotlivých evropských měst včetně ochutnávek tamních specialit. Chybět samozřejmě nebudou ani přehlídky a šampionáty koní. Tradičně se představí koně chladnokrevní, ale také například slovenský teplokrevník. Pro návštěvníky bude k dispozici také dostihový i vozatajský trenažer. Představí se střední školy zaměřené na oblast zemědělství, veterinární péče a chovu koní.

Výstava bude propojena také s olympijským sportem. Tím je jezdecká všestrannost, jejíž závody se na Pardubickém závodišti uskuteční od 4. do 6. října 2020. Účast přislíbili i někteří současní či bývalí čeští olympionici.

Více informací naleznete zde.Retroměstečko

12. září 2020 9:00 - 13. září 2020 20:00

Báječný víkend plný tradic, zábavy, s vývojem průmyslu, oborů a bezpečnostni státu.

Setkání spolků, muzeí a jednotlivců v oboru historické, veteránské, vojenské a branně-bezpečnostní techniky s dynamickými ukázkami. Programová účast IZS státu a sborů dobrovolných hasičů. Projekt vyzdvihuje úspěchy ve výrobních a humanitních oborech, poukazuje na hodnoty tradic a idejí. Kombinuje jednotlivé programové bloky v kontrastu minulost = retro se současností. Posiluje důraz na dětské aktivity, lokální soutěže kombinované s centrální celoplošnou aktivitou.

Více informací naleznete zde.Choltické podzimní slavnosti aneb návrat ke kořenům

28. září 2020 10:00 - 17:00

Tradiční akce spojená s oslavou sv. Václava, jarmark s bohatým doprovodným programem.

CHOLTICKÉ PODZIMNÍ SLAVNOSTI, ANEB NÁVRAT KE KOŘENŮM to je tradiční staročeský jarmark, připomenutí historie Choltic, prohlídky zámku, ale i prezentace regionálních pěstitelů a výrobců.

Více informací naleznete zde.Důležité sdělení

Vážené dámy, vážení pánové, dovolujeme si Vás tímto informovat o tom, že došlo k úpravě smluvního vztahu mezi Pardubickým krajem a společností Sun Drive Communications s.r.o., která je pro Pardubický kraj dodavatelem aktivit v rámci projektů Rodinné pasy a Senior Pasy. Výhradním správcem Vámi poskytnutých osobních údajů pro každý z uvedených projektů je od data 19. 8. 2020 společnost Sun Drive Communications s.r.o.. Pardubický kraj vystupuje jako zpracovatel těchto osobních údajů, a to za účelem distribuce časopisu.
Pardubický kraj, projekt Rodinné pasy je financován Pardubickým krajem

Rodinné pasy, Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno, tel.: +420 543 211 254

pardubice@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz