INFOLINKA 543 211 254

Rodinné pasy Olomouckého kraje

Milí rodiče,

dovolte mi představit projekt Rodinné pasy, který v našem kraji funguje již od roku 2007. Projekt byl spuštěn na podporu vás, rodin s dětmi, a to po vzoru Jižní Moravy a Vysočiny. Mezi další, postupně zapojené kraje, patří kraj Pardubický, Ústecký a Královéhradecký. V budoucnu se předpokládá zapojení i dalších krajů.

O popularitě projektu svědčí nejen počet držitelů karet Rodinný pas, ale také množství poskytovatelů, kteří nabízí slevy ve výši 5-50%. Slevy najdete v oblasti volnočasových aktivit (hrady/zámky, koupaliště, muzea…) a spotřebních nákupů (oděvy, hobby…). Poskytovateli jsou nejen soukromé subjekty, ale i příspěvkové organizace obcí a kraje. Slevy jsou poskytovány v rámci České a Slovenské republiky a v Dolním Rakousku.
Věřím, že Rodinné pasy se pro vás stanou příjemným společníkem při trávení volného času s rodinou a těším se na setkání na některé z připravovaných akcí.

Mgr. Yvona Kubjátová, náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje

 
KOMU JE PROJEKT URČEN
  • Projekt Rodinné pasy Olomouckého kraje je určen pro všechny rodiny (i neúplné), s alespoň jedním dítětem do věku 18 let, trvale žijící v Olomouckém kraji.
  • Registrace do projektu a vydání karty je pro rodiny ZDARMA.
  • Karty (maximálně 2 karty do rodiny) jsou zasílány na adresu uvedenou při registraci.
  • Držiteli karty jsou dospělé osoby - rodiče, osoby mající dítě v péči apod.

ROZSAH NABÍZENÝCH VÝHOD

Držitelé karty Rodinný pas mohou využívat slevy z oblasti:

  • kultury
  • sportu
  • spotřebních nákupů (např. oděvy, elektronika, sportovní potřeby)
  • ostatních služeb (např. restaurace, ubytování, dovolené)
  • a volnočasových aktivit
Slevy na služby poskytovatelů se pohybují v rozmezí
5 - 20%, u volnočasových aktivit až 50%. Jedná se nejčastěji o poskytovatele, kteří jsou příspěvkovými organizacemi Olomouckého kraje, obcí a měst - muzea, koupaliště, divadla, památkové objekty, lázně, sportoviště a kulturní akce.
Držitelé karty Rodinný pas Olomouckého kraje mohou využívat slevy u zapojených poskytovatelů v rámci celé České republiky a v Dolním Rakousku.

RODINNÉ PASY NA DIVOKÉM ZÁPADĚ

JIŽ TUTO SOBOTU - 20.8.2016

LETNÍ DOVÁDĚNÍ V ZOO OLOMOUC

Přijďte si užít legraci s Mimoni Bobem a Stuartem nebo se ochlaďte v Ledovém království! Poslední červencovou sobotu 30.7.2016 v ZOO Olomouc můžete dovádět s Rodinnými pasy.

Vystoupení Mimoňů bude v 11 hodin, Ledové království ve 14 hodin!

Těšíme se na vás my i zvířátka!

Zámek v Čechách pod Kosířem se poprvé ve své historii otevírá veřejnosti

Začne tak nová kapitola v dějinách této památky, kterou od roku 2008 vlastní Olomoucký kraj. Ten do rekonstrukce objektu i zámeckého parku investoval zatím ve třech etapách už téměř 61 milionů korun. Čtvrtá etapa oprav za zhruba 14 a půl milionu právě probíhá.

Zámek v Čechách pod Kosířem je spjat s významným portugalských rodem Silva – Tarouca. Působil tu také malíř Josef Mánes. Po roce 1949 byl objekt znárodněn a v letech 1953 až 2005 v něm sídlil dětský domov.

„Olomoucký kraj převzal zámek ve špatném stavu. Od plánované rekonstrukce za zhruba 250 milionů korun ale musel upustit a zvolit úspornější variantu oprav, které byly rozděleny do několika etap,“ řekl Radovan Rašťák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje. Více informací...

    


MINCE DENNĚ S ADROU A RODINNÝMI PASY


Vaše dary do programu Mince denně zajišťují rychlou pomoc, nutnou zdravotní péči a pitnou vodu lidem, kteří žijí v chudobě, nebo je postihla přírodní katastrofa. 
  
Děkujeme, že pomáháte s námi!

                                                                                    

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku
Šikovné srdce