INFOLINKA 543 211 254

Rodinné pasy Olomouckého kraje

Milí rodiče,

dovolte mi představit projekt Rodinné pasy, který v našem kraji funguje již od roku 2007. Projekt byl spuštěn na podporu vás, rodin s dětmi, a to po vzoru Jižní Moravy a Vysočiny. Mezi další, postupně zapojené kraje, patří kraj Pardubický, Ústecký a Královéhradecký. V budoucnu se předpokládá zapojení i dalších krajů.

O popularitě projektu svědčí nejen počet držitelů karet Rodinný pas, ale také množství poskytovatelů, kteří nabízí slevy ve výši 5-50%. Slevy najdete v oblasti volnočasových aktivit (hrady/zámky, koupaliště, muzea…) a spotřebních nákupů (oděvy, hobby…). Poskytovateli jsou nejen soukromé subjekty, ale i příspěvkové organizace obcí a kraje. Slevy jsou poskytovány v rámci České a Slovenské republiky a v Dolním Rakousku.
Věřím, že Rodinné pasy se pro vás stanou příjemným společníkem při trávení volného času s rodinou a těším se na setkání na některé z připravovaných akcí.

Mgr. Yvona Kubjátová, náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje

 
KOMU JE PROJEKT URČEN
  • Projekt Rodinné pasy Olomouckého kraje je určen pro všechny rodiny (i neúplné), s alespoň jedním dítětem do věku 18 let, trvale žijící v Olomouckém kraji.
  • Registrace do projektu a vydání karty je pro rodiny ZDARMA.
  • Karty (maximálně 2 karty do rodiny) jsou zasílány na adresu uvedenou při registraci.
  • Držiteli karty jsou dospělé osoby - rodiče, osoby mající dítě v péči apod.

ROZSAH NABÍZENÝCH VÝHOD

Držitelé karty Rodinný pas mohou využívat slevy z oblasti:

  • kultury
  • sportu
  • spotřebních nákupů (např. oděvy, elektronika, sportovní potřeby)
  • ostatních služeb (např. restaurace, ubytování, dovolené)
  • a volnočasových aktivit
Slevy na služby poskytovatelů se pohybují v rozmezí
5 - 20%, u volnočasových aktivit až 50%. Jedná se nejčastěji o poskytovatele, kteří jsou příspěvkovými organizacemi Olomouckého kraje, obcí a měst - muzea, koupaliště, divadla, památkové objekty, lázně, sportoviště a kulturní akce.
Držitelé karty Rodinný pas Olomouckého kraje mohou využívat slevy u zapojených poskytovatelů v rámci celé České republiky a v Dolním Rakousku.


Máte rádi televizní a filmové pohádky? Pokud ano, tak přijďte v neděli do Reduty si poslechnout písničky z českých pohádek v aranžmá Richarda Mlynáře. Uslyšíte známé melodie z pohádek Princové jsou na draka, Zlatovláska, Tři bratři a mnoho dalšího. Více informací 

Víte, kdo má svátek 1. října?

Ano, 1. října je Igora a my všem Igorům srdečně blahopřejeme... Víte ale, že 1. říjen je MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ? Je to svátek věnovaný našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. Věnujme jim alespoň tento den a oslavme spolu s nimi jejich svátek. Vezměme je na procházku, do muzea nebo na kávu, protože společně strávený čas je mnohdy cenější než drahé dárky. Den seniorů, který se ve světě slaví již 18 let, je oslavou všeho, co starší lidé přináší naší společnosti, ať už je to moudrost, životní zkušenosti nebo laskavost, kterou známe právě z náručí naší milované babičky a dědečka. ... A nezapomínejme, že i my jednou budeme staří.

V Olomouci slavíme 29.9.2016!

MINCE DENNĚ S ADROU A RODINNÝMI PASY


Vaše dary do programu Mince denně zajišťují rychlou pomoc, nutnou zdravotní péči a pitnou vodu lidem, kteří žijí v chudobě, nebo je postihla přírodní katastrofa. 
  
Děkujeme, že pomáháte s námi!

                                                                                    

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku
Šikovné srdce