Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


Poslední měsíc tohoto roku právě začíná a my vám poradíme jak si zpříjemnit adventní a vánoční čas v našem městě.

27. 11. 2015 - 6. 1. 2016 -
Mechanický betlém
Po roce opět k vidění velký mechanický betlém v Muzeu Kroměřížska. Výroba a stavba betlémů, typická především pro horské a podhorské kraje, byla spojena s podomáckou výrobou, zejména zpracováním dřeva a řezbářstvím. Naproti tomu bohaté, zemědělské kraje jako např. Haná, jsou na lidové betlémy chudé. Přesto i zde najdeme betlémské soubory nebo jejich torza, instalované většinou v kostelích, které mají dokumentární a uměleckou hodnotu. Kromě několika málo dřevěných, patří většina z nich sériové produkci, kdy figurky byly lisovány z terakoty (pálené hlíny) nebo sádrové směsi, jako kopie dřevořezbových originálů. Náleží k nim také 3,5 m dlouhý betlém s horskou krajinou, betlémským městem a jeskyní, který byl původně instalován v kostele v Prusinovicích. Renovaci poškozeného mechanismu, který uvádí do pohybu figurky, věterný a vodní mlýn v cyklu den a noc, provedlo konzervační oddělení a stolářská dílna Muzea Kroměřížska za vydatné pomoci pana ing. Milana Lutonského.

03.12.2015 -
Mateřské centrum Klubíčko
Srdečně Vás zveme na Vánoční jarmark do Mateřského centra Klubíčko, kde můžete udělat radost sobě, nebo i někomu blízkému, zakoupením malého dárku.
Vánoční jarmark se koná 1. - 3. 12. vždy v době otevření herny.5. 12. 2015 - 6. 12. 2015 -
Floria VÁNOCE
Pokud patříte mezi fanoušky televizních postaviček Jů a Hele, tak si do kalendáře zapište datum 5. prosince 2015. V tento den se totiž s nimi můžete setkat, a to od 10 do 11 hodin na výstavišti. Kromě těchto televizních stálic vás určitě okouzlí umění kouzelníka Pavla Kožíška nebo dovednosti dětí z různých škol, školek a kroužků.


7. 12. 2015 - 16:00 -
Mikuláš v Sokole
Ve velkém sále Sokolského domu proběhne tradiční nadílka spojená s mikulášskou dílničkou, kde si mohou děti nazdobit perníčky, vyrobit papírový řetěz nebo namalovat rodičům obrázek. Rodiče prosíme, aby jako každý rok označili nadílku pro své děti jejich jménem a odevzdali ji v kanceláři nejpozději 15 minut před začátkem nadílky.13. 12. 2015 od 14:30 -
Povídání o pejskovi a kočičce
těšit se můžete na klasickou pohádku Josefa Čapka O pejskovi a kočičce, kterou Říše loutek Kroměříž pojala jako představení v kombinaci činohry a loutek. Děj pohádky se odehrává v kouzelném prostředí barevné scény, která je od začátku do konce variabilní a interaktivní. Příběhy Jak si pejsek roztrhl Kalhoty, Jak myli podlahu, Jak pekli dost a O panence, která tence plakala, vtáhnou všechny děti, které milují pohádky, nenásilně do děje. Pohádka v délce 50 minut bez přestávky je vhodná pro děti od 3 do 10 let.VÁNOČNÍ TRHY S KAŽDODENNÍM PROGRAMEM
(kompletní program najdete v odkazu)
Výběr z programu:
19. 12. 2015 14:00 - 14:30 -
Vánoce zapomenuté neboli potrestaní tanečníci. Účinkují Cruentu - šermíři a tanečníci Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži za doprovodu dobové hudby Media Vita. Jedinečný zážitek ze starobylých vánočních písní Vám zprostředkuje AG KM.
20. 12. 2015 14:30 - 15:15 -
Na káře až do Betléma. Divadelní pohádka pro malé i velké diváky. Pohádkové vyprávění dvou potulných kejklířů nabídne divákům příběh inspirovaný Ježíšovým narozením. Představení je podpořeno různými kousky kejklířskými, zpíváním a v podobě figur Alšova betléma se objeví také další postavy příběhu zrození Páně. Nakonec tedy děti uvidí nejen stromeček, ale také budou moci obdivovat postupně připravený betlém.
16:00 - 17:15 -
Vánoční sen. Pásmo krátkých vánočních pohádek: Vánoční sen, Půlnoční příhoda, Čarovná rybí kostička, Krtek a sněhulák, Vánoce u zvířátek, Jak postavit sněhuláka, Jak se zajíček chtěl klouzat, Rézi a Brok objeví poklad, Ondra a sněžný drak.
18:00 - 19:10 -
Hvězda betlémská. Pásmo krátkých vánočních pohádek: Hvězda betlémská, Rézi a Brok na vánočním trhu, Vánočních stromeček, Veselé vánoce aneb Karlíkovo, Krtek o Vánocích, Čarovné lyže, Sněhulák Ondra a sněžný drak.
22. 12. 2015 10:00, 14:30 a 16:00 -
Živý Betlém. Jedinečné ztvárnění Ježíškova narození v podání žáků Církevní základní školy Kroměříž.


27. 12. 2015 - 17:30 -
Královský balet v Londýně: Louskáček
Klárka dostane dárek, s nímž se vydává na cestu plnou dobrodružství. Klasické dílo Petra Iljiče Čajkovského v podání prestižního Královského baletu v Londýně je jako stvořené pro čas adventu a láká také menší návštěvníky. Nebojte se proto vzít svoji rodinu do kina na jedny z nejznámějších baletních melodií. Scéna se inspiruje vánočními motivy 19. století a skvěle zachycuje pohádkovou atmosféru inscenace. Více informací v odkazu.


Ucelený přehled akcí také najdete ve
SVÁTEČNÍ PROSINCOVÉ NABÍDCE.

Užijte si krásný adventní čas!

Vaše Rodinné pasy.

město Kroměříž

Rodinné pasy

kromeriz@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz