Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasyCo se děje ve městě v listopadu? Přinášíme vám několik tipů kam za zábavou...8. listopadu, 14.30, Dům kultury, O pokladu ve mlýně

V neděli 8. 11. 2015 ve 14.30 uvede Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy další zdařilou pohádku O pokladu ve mlýně.


11. listopadu - 9. prosince, foyer DK, Labyrint světa - výstava dětských výtvarných prací ke 110. výročí založení ZŠ Komenského


ZŠ Komenského v Kroměřížři oslaví v tomto roce již 110. výročí svého založení. Při této příležitosti bude ve foyer DK uspořádána výstava nazvaná příznačně Labyrint světa, z výtvarných prací žáků školy. Slavnostní vernisáž výstavy bude 11. listopadu v 16.00. Součástí oslav bude také Slavnostní akademie, která proběhne v divadelním sále Domu kultury 27. listopadu 2015 v 16.00. V bohatém kulturním programu vystoupí současní i bývalí žáci školy. Výstava ve foyer DK potrvá do 9. prosince 2015.


11. listopadu, Svatomartinské hodování


S jedenáctým listopadovým dnem se pojí jedna z nejznámějších lidových pranostik o Martinovi přijíždějícím na bílém koni. Město Kroměříž ve spolupráci s Domem kultury připravilo na tento den tradiční Svatomartinské hodování na Hanáckém náměstí. Připraveny budou nejrůznější dobroty – jak na jídlo náležící k svátku sv. Martina, tak na pití - obzvláště v podobě svatomartinských vín. Akci zahájí starosta Kroměříže Jaroslav Němec přesně v 11.11 hodin slavnostním přípitkem, po celý den se bude konat svatomartinský jarmark, hrát bude cimbálová muzika Dubina. V 18 hodin se vydá z Hanáckého na Velké náměstí svatomartinský průvod v čele se svatým Martinem na koni vstříc zajímavému programu.


17. listopadu, 15.30, NADSKLEPÍ, České animované pohádky


Pásmo krátkých filmů pro nejmenší zahrnuje pohádky Doma je doma, O Maryšce a Vlčím hrádku, Lenora, Nebuďte mamuty, Vodník ve mlýně a O statečné princezně. Přijďte o svátečním dnu na české pohádky za lidovou cenu.


26. a 27. listopadu, Rozsvícení vánočního stromu a adventní jarmark


Rozsvícení vánočního stromu - událost, která zahajuje v Kroměříži adventní období a navozuje předsváteční atmosféru - tentokrát doprovodí dvoudenní program a zároveň adventní jarmark s bohatou nabídkou dárků a vánočních dekorací a ozdob na Velkém náměstí. K samotnému rozzáření stromu a výzdoby centra města dojde ve čtvrtek 26. 11. v 16.45 hodin. Připravený je program pro děti i dospělé - příjezd Mikuláše, anděla a čertů, vánoční dílničky, Ježíškova pošta, hudební produkce, kouzelnická show i vánoční vystoupení Světlo v pohybu.


28. listopadu, Tajemné putování za Mikulášem Podzámeckou zahradou


Akci pro rodiny s dětmi ve věku od 3 do 10 let připravilo Mateřské centrum Klubíčko. Vstupem z Vejvanovského ulice se účastníci dostanou do kouzelného světa čertů, andělů a dalších pohádkových a často i strašidelných bytostí, aby ve ztemnělé „Podzámce“ zažili dobrodružství a zasloužili si dárečky, které na ně čekají. Začátek je v 16 hodin. Informace a podrobnosti o akcích připravených MC Klubíčko najdete na www.klubickokm.cz.


Krásný listopad vám přejí Rodinné pasy!

.

město Kroměříž

Rodinné pasy

kromeriz@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz