Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


Chtěli bychom vás co nejsrdečněji pozvat na následující akce

Vítání máje s Hradeckem ve Smiřicích
Zámek Rychnov nad Kněžnou ožije jako ve středověku

Zámek šlechtického rodu Kolowrat ožije lidovými řemesly, středověkou hudbou a zvířaty v sobotu 27. dubna od 10 do 18 hodin.

Řemeslníci z celé země předvedou svůj um, nabídnou k prodeji originální výrobky a zapojí zvídavé děti do tvůrčí práce. Nádvoří se na celý den změní v tvůrčí dílnu, kde budou děti kroužit hrnečky, kovat na kovadlině, zdobit perníky a vyrábět prstýnky. Přijede oceněná keramička Alena Effenbergerová ze Svídnice, která vymyslela prořezávanou keramiku. Jsou to hrnečky jako z krajky. Na historické slavnosti nabídnou sedláci zdravou zeleninu a mléčné výrobky.
Celodenní program doplní hudba, šermíři a další zvířata. Prohlídky zámku budou po celý den. Zámecká slavnost se uskuteční za každého počasí.
„Naše rodina jezdí na různé hrady a zámky. Do Rychnova na řemeslnický trh přijedeme také. Děti rády krouží na kruhu. Třeba se potkám s hraběnkou. Prý je to pěkná paní.“ směje se Kamil Půlkrábek ze Solnice. „Do zámku přijede celkem 40 vybraných řemeslníků, zejména: kovář, řezbář, dráteník, perníkářka, sklářka, košíkář a další umělci.“ prozrazuje zajímavosti Tomáš Langr ze sdružení Dobré divadlo. Děti si vyzkouší řemesla a dospělí ochutnají u medaře medovinu nebo studené pivo z malých pivovarů.

Záštitu nad akcí převzal rytíř Toulovec, který osobně slavnost zahájí. Více informací je na stránkách www.dobredivadlo.cz a www.rytirLITOMYSL.cz


Pardubický kraj, projekt Rodinné pasy je financován Pardubickým krajem

Rodinné pasy, P.O.BOX 24, 53002 Pardubice, tel.: +420 543 211 254 a +420 543 332 034

pardubice@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz