Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


SKI Karlov: Lyžování na nejčistším vzduchu ve střední EvropěTradice i klimatická měření dokládají, že lázně Karlova Studánka mají nejčistší vzduch ve střední Evropě. Na vlastní nos i plíce se o tom přesvědčila i korespondentka deníku The New Yourk Times Sarah Wildmanová, která Američanům Jeseníky doporučila jako jeden ze žhavých turistických hitů letošního roku. A když je místní vzduch dost dobrý pro americké nosy, proč ho nedopřát měrou vrchovatou i nosům česko-moravsko-slezským, smogem a špatnou rozptylovou situací trápeným?SKI Karlov srdečně zve všechny lyžaře, běžkaře i ty ostatní, kteří chtějí strávit svůj volný čas na čerstvém povětří, aby přijeli do Malé Morávky a Karlova pod Pradědem. Na každodenně upravovaných sjezdovkách v okolí penzionu Roháč a v novém areálu Čerťák v Horním Václavově se čtyřsedačkovou lanovkou leží 80 cm sněhu.Na občerstvení přímo na sjezdovce zve zateplený Après Skibar Charlie´s.

Dětský koutek Kája v bezprostřední blízkosti sjezdovky zajistí hlídání dětí kvalifikovaným personálem formou podobnou pobytu ve školce. Zatímco rodiče se nerušeně věnují lyžování, jejich dítě si v teple a didakticky podnětném prostředí hraj se svými vrstevníky.

Lyžařská škola kromě klasické výuky lyžování a jízdy na snowboardu pro děti od 2 let i dospělé nabízí i vyzvednutí malých adeptů lyžování přímo na hotelu či penzionu.

Dětský lékař navštíví po dohodě nemocné děti přímo v rekreačních zařízeních v Malé Morávce nebo v Karlově pod Pradědem. Není potřeba s nemocnými dětmi cestovat do okolních zdravotnických zařízení či složitě zjišťovat, kdy a kde má zrovna který pediatr službu.

Veřejná prádelna umožňuje, aby si každý – po vzoru z amerických filmů – za poplatek sám vypral a usušil lyžařské či jiné oblečení.

Lyžařské depo nabízí možnost zanechat lyže, snowboardy i lyžařskou obuv přes noc přímo u sjezdovky. Sportovní vybavení je uschováno v suchu a v teple, boty budou vysušeny.

Bezplatný SKIBUS v pravidelných intervalech pendluje mezi areálem Klobouk a novou sjezdovkou Čerťák (sedačková lanovka. Plynulejší pohyb lyžařů u vleků a lanovek zajišťuje bezdotykový odbavovací systém. Skipas, zakoupený v pokladnách SKI Karlov, je navíc platný i v dalších lyžařských střediscích v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, konkrétně v areálu Ski Myšák a Skiareálu Kopřivná.

Všichni návštěvníci, kteří se ubytují v okolí, mají možnost si bezplatně pořídit Karlov Card, kartu slev a výhod na lázeňské procedury a další sportovní, relaxační či gastronomické zážitky.

Olomoucký kraj, projekt Rodinné pasy je financován Olomouckým krajem

Rodinné pasy, P.O.BOX BD, 77980 Olomouc, tel.: +420 543 211 254 a +420 543 332 034

olomouc@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz