V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.

Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


Velikonoce se pojí s jarem a na jaře začíná turistická sezona. V tomto čase začnete vy, mílí Čendíci, opět využívat Rodinné pasy ve větší míře.

Ústecký kraj, který finančně podpořil projekt Rodinných pasů, aby umožnil rodinám výhodnější vstupy na turistické atraktivity a řadu jiných slev, jenž uleví vašim rodinným rozpočtům, přichystal na svém turistickém webovém portálu www.branadocech.cz zajímavou nabídku akcí. Jsou směřovány převážně na víkendy a lze vybírat jak z venkovních akcí, tak z akcí pod střechou. Přestože bývá dubnové počasí nevyzpytatelné, program je velmi pestrý a z celého Ústeckého kraje. Věříme, že si vyberete ten pravý zážitek a vstoupíte do letošní sezóny s námi. Za všechny akce bych rád zmínil ty, které sezonu zahajují:

Destinační region České Švýcarsko zahajuje letos na několika místech, dne 21. 4. v Krásné Lípě akcí Otevření turistické sezóny v Českém Švýcarsku. V tento den můžete zavítat i do Hřenska, kde začíná cyklistická časovka do vrchu Janovský trhák. V sobotu se také slavnostně otevírá naučná stezka Okolím Jetřichovicka. Tu si můžete v tento den projít a poslouchat při tom zajímavý výklad průvodce. V neděli 22. 4. je pro vás připraven výlet s průvodcem z Mikulášovic na saskou rozhlednu Weifberg a do soutěsek Křinice pod názvem Proplujme po Křinici k sousedům. Cestu absolvujete plavbou na lodičkách, koňským spřežením, vlakem. Podrobnosti k akcím najdete na www.ceskesvycarsko.cz.

V regionu destinační agentury České středohoří jsou pro vás na dubnové víkendy připraveny následující akce. V Litoměřicích tradiční Tržnice Zahrady Čech 4. – 8. 4, hned další víkend 13. – 14. 4. je to již 10. ročník Vinařských Litoměřic. Velikonoční svátky můžete oslavit 7. 4. v Úštěku a na konci měsíce 20. – 22. 4. se určitě vypravte na rodinnou akci Řípská pouť. Informace najdete také na www.branadocech.cz.

Na severozápadě Ústeckého kraje působí destinační agentura Krušné hory. Hned první dubnovou neděli 8. 4. zahajuje sezonu v horách pod názvem Pojďte s námi na koledu aneb Krušnohorský velikonoční jarmark na Lesné. Příjemně strávit víkend 21. – 22. 4. můžete na hipodromu v Mostě na parkurových závodech nebo již od pátku 20. 4. do neděle navštívit setkání hornických a hutnických měst Chomutovské krušení a v sobotu 21. 4. si změřit síly na rybníku Barbora v Duchcově v soutěži modelů lodí řízených rádiem. Poslední dubnovou sobotu 28. 4. je pak v obci Vtelno zahájena turistická sezona na Mostecku. Informace najdete na www.krusne-hory.org.

Pokud jste z jižní části našeho kraje, kde působí destinační agentura Dolní Poohří, tak určitě hned první dubnovou neděli 1. 4. zavítejte do Chrámu chmele a Piva v Žatci, kde je připraven program přímo pod názvem Zahájení turistické sezony. Podrobnosti na www.chchp.cz. Další dubnový víkend 6. – 7. 4. pak proběhnou na náměstí v Žatci velikonoční trhy a na oslavu velikonoc zavítejte 8. 4. na zámek Nový Hrad v Jimlíně.

Přeji krásné jarní výlety po Ústeckém kraji a krásné prožití svátků velikonočních.

Ing. Radek Vonka
Radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch


Poskytovatelé slev a rodiny

Je ve Vašem okolí nějaký obchod, který ještě není zapojen do projektu Rodinné pasy? A rádi byste u něj uplatňovali slevu na Rodinný pas? Pošlete nám jeho název a adresu, oslovíme ho s nabídkou zapojení se do naší velké rodiny :-)

Stejně tak můžete zaregistrovat své známé (na webu v on-line registraci) nebo jim Rodinné pasy doporučte a můžete tak společně vyrážet na výlety.

Více infomací o projktu, akcích apod. na www.rodinnepasy.cz a také na Facebooku - dejte nám svůj "Like".


Ústecký kraj, projekt Rodinné pasy je financován Ústeckým krajem

Rodinné pasy, P.O.BOX 130, 40001 Ústí nad Labem, tel.: +420 543 211 254 a +420 543 332 034

usti@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz

Pro zrušení zasílání obchodních sdělení klikněte zde.