V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.

Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


Ve Velkých Karlovicích se chystá drakiáda s Valašskou olympiádou

VELKÉ KARLOVICE – Poslední zářijový víkend si mohou rodiče i děti ve Velkých Karlovicích zpestřit pouštěním draků a soutěžením při tradiční Drakiádě u hotelu Galik. Uskuteční se v sobotu 24. září, začátek je v 10 hodin.

„Děti mohou dorazit i bez toho, že by si draka přinesly s sebou. Mohou si ho před soutěží vyrobit ve výtvarné dílně v hotelu Galik, která bude otevřena od 10 hodin. Připraveno bude také malování na obličej. Ve 13 hodin vypukne soutěžní létání, vyhodnotíme a odměníme nejhezčího, největšího či nejvýše létajícího draka. Ve 14 hodin se společně pokusíme o rekord v počtu nejvíce létajících draků v jednu chvíli,“ uvedl vedoucí hotelu Galik Pavel Mikula.
Návštěvníky čeká také další program. Mezi 10. a 15. hodinou se mohou děti i s rodiči zapojit do zábavné Valašské olympiády. Dopoledne soutěžící poměří síly v disciplínách volně a s dávkou recese inspirovaných běžným životem Valachů. Odpolední soutěže budou více zaměřeny na všeobecné dovednosti.
V rámci drakiády bude také vyhlášena fotosoutěž o zajímavé ceny. Návštěvníci mohou zaslat snímky, které pořídí při drakiádě, na adresu rezervace@valachy.cz. Fotografie budou zveřejněny na webu www.valachy.cz a na facebooku. Porota ze zaslaných snímků vybere pět, jejichž autory odmění drobnými cenami a rodinnými vstupenkami do termálních bazénů Wellness Horal.

Návštěvu Velkých Karlovic v babím létě mohou rodiče s dětmi také spojit s koupáním v termálních bazénech Wellness Horal v blízkém hotelu Horal, kde je k dispozici trojice bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C. Vášniví turisté mohou vyrazit za krásami podzimní valašské přírody na nově vyznačený turistický okruh Hledej poklad na Galiku, kde děti plní připravené úkoly a s pomocí získaného číselného kódu pak odemknou schránku s pokladem. Okruh startuje přímo u hotelu Galik, zájemci získají mapu a instrukce v hotelové recepci. Jen 200 metrů od Galiku je možné se napojit na cyklostezku Bečva, kterou díky mírnému převýšení zvládnou i malí cyklisté. Hotel Galik má vlastní půjčovnu kol, k dispozici jsou i helmy a dětské sedačky na kolo. Přímo v Galiku je malý dětský koutek, stolní tenis, kulečník a malá sauna. Samozřejmostí je výběr dětských jídel a nekuřácké prostředí.

www.galik.cz

Kontakt:
Pavel Mikula, vedoucí hotelu Galik, 602 525 482, mikulap@valachy.cz
Martina Žáčková, PR manažer resortu Valachy, 725 451 475, zackovam@hptronic.cz


1. DO PYTLE A PŘES PŘEKÁŽKY
Závodní dráha je vyznačena metami a překážkami, úkolem soutěžícího je dostat se co nejrychleji na konec dráhy, kde pytel svléká a vrací se co nejrychleji do cíle. Závodí se na čas.

2. BOKY V AKCI
Podle legendy se filipínští lovci schovávali ve stromě a s pomocí joja ochromili kořist. V tomto úkolu bude soutěžící jojem shazovat plechovky. Pro zvýšení obtížnosti bude jojo připevněno zezadu k pasu soutěžícího. Ten pak bude boky pohybovat tak, aby v co nejkratším čase shodil všechny plechovky.

3. BUBLIFUK
V tomto úkolu musí soutěžící vyfouknout mýdlovou bublinu a přemístit ji přes skrz 3 kruhy pouze s využitím vzduchu z plic. Je-li fouknutí příliš silné, bublina praskne. Je-li slabé, bublina spadne. Bublina musí zůstat celá a projít kruhy v co nejkratším čase.

4. ŠPLHOUN
V tomto úkolu má soutěžící věž z čtyřiceti devíti modrých kelímků. Vespod je jeden červený kelímek. V této zkoušce rychlosti musí soutěžící dostat červený kelímek nahoru přemísťováním modrých kelímků dospod za střídavého použití obou rukou. Musí tento úkon zopakovat devětačtyřicetkrát.


Zlínský, projekt Rodinné pasy je financován Zlínským krajem

Rodinné pasy, P.O.BOX 3, 76001 Zlín, tel.: +420 543 211 254 a +420 543 332 034

zlin@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz

Pro zrušení zasílání obchodních sdělení klikněte zde.