Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy30. ročník pohádkového festivalu JIČÍN MĚSTO POHÁDEK

"Srdečně vás zveme na jubilejní ročník festivalu pohádek do města Jičína. Letos se uskuteční v trochu pozměněné podobě, než býval v letech minulých, přesto se máte na co těšit :-) Podtitul letošního festivalu je "Oslava 30. narozenin aneb čas plyne jako voda".

Vše zahájí tradiční pohádkový průvod - na počest Václava Čtvrtka - ve čtvrtek 9. září vyrazí v 16 hodin od ZŠ Husova. Hlavní část programu se bude v pátek a v sobotu (10. a 11. 9.) odehrávat v zámeckém parku, na nádvořích zámku a ve farské zahradě. Valdštejnovo náměstí se promění ve velkou dětskou hernu - pískoviště, kostkoviště, trubkoviště a další... Nebude chybět ani pohádkový vláček. Na kolotoče můžete vyrazit k zimnímu stadionu.

V pátek večer nezapomeňte s dětmi vyrazit na průvod se světýlky, který vyráží v 19 hodin od kruhového objezdu na začátku lipové aleje směrem k lomu na Čeřovce.

Vstupné:
Vstupenku ve formě pásky na ruku koupíte pro děti od 3 do 18 let za 50 Kč a pro dospělého za 100 Kč. Vstupenka na festival platí na oba dva dny (10.9. a 11.9.), na celý program v centru města - park, zámek, židovská škola, dílny, divadla, koncerty. Páska bude zároveň i potvrzením o bezinfekčnosti, než si totiž pásku koupíte, bude nutné předložit prokázání o bezinfekčnosti podle platných pravidel (https://covid.gov.cz/situace/kultura/spolecenske-akce) pokud nic z toho nemáte, přímo u obou vchodů do parku bude testovat agentura Safres.
Držitelé Rodinných a Senior pasů mají SLEVU NA VSTUPU 20 KČ NA KAŽDOU ZAKOUPENOU VSTUPENKU!

Stánek Rodinných pasů najdete s výtvarnou dílnou a malováním na obličej v zámeckém parku :-)

Podrobný program k akci naleznete zde:
https://www.jicin.org/festival-jicin-mesto-pohadky


KURONSKÉ SLAVNOSTI

V sobotu 11. září 2021 od 13 hodin se Státní zámek Náchod a přilehlá nádvoří navrátí do doby vlády Petra Birona, vévody Kuronského a Zaháňského, který přispěl ke kulturnímu i sociálnímu rozkvětu celého panství.

Náchodské KURONSKÉ SLAVNOSTI vás zvou na pěvecká vystoupení sborů z Náchoda a okolí, rozmanitý řemeslný trh regionálních produktů s tvořivými dílnami, rozšířené prohlídky náchodského zámku, slavnostní příjezd vévody s jeho družinou (ve 13:00 hodin), výstavu dravých ptáků i šermířská vystoupení.

Děti se mohou těšit na bohatý doprovodný program – žonglérské workshopy, soutěže a mnoho dalšího.

Celodenní program bude zakončen vystoupením zpěvačky Moniky Absolonové s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka (od 19:30 hodin, vstupné 100 Kč, snížené 50 Kč). Před začátkem koncertu jsou účastníci povinni doložit potvrzení o bezinfekčnosti dle platného nařízení vlády.

https://www.mestonachod.cz/zivot-v-nachode/kultura/programy/programy_detail.asp?id=32694TÝDEN RUDOLFA ROKLA

Srdečně zveme do Rychnova nad Kněžnou, kde v týdnu od 13. do 17. 9. 2021 proběhne "TÝDEN RUDOLFA ROKLA". Celý týden každý den si můžete vychutnat koncerty a komponované programy. VŠECHNY TYTO AKCE JSOU ZDARMA. Po celý týden můžete též vyrazit na výstavy na rychnovské pěší zóně a v Městské knihovně.

https://m.rychnov-city.cz/tyden-rudolfa-rokla/a-3992Královéhradecký kraj, projekt Rodinné pasy je financován Královéhradeckým krajem

Rodinné pasy, P.O.BOX 5, 50001 Hradec Králové, tel.: +420 543 211 254 a +420 543 332 034

hradec@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz