Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasyPERNÍKOVÁ CHALOUPKA U PARDUBIC ZAHAJUJE V SOBOTU NOVOU SEZONU


Ježibaba z Perníkové chaloupky u Pardubic procitne z dvouměsíčního zimního spánku v sobotu 2. března v 11 hodin a až do 16:30 se bude oslavovat. I tentokrát se v útulně U Všech čertů chystají vepřové hody. Ježibaba se prý na svůj velký den pečlivě připravila a dětem i dospělým bude předvádět své mistrovské umění.
JežibabaSlavnostně v sobotu 2. března 2019 od 11:00 do 16:30 hodin oslavou 16. úředních narozenin paní Ježibaby, jež procitne z dvouměsíčního zimního spánku (od Nového roku). A své narozeniny oslaví vesele... Přijďte se přesvědčit do Perníkové chaloupky! Uvidíte stovky krásných perníků, zdobených i vytlačovaných do dřevěných forem. Paní Ježibaba dětem i dospělým bude předvádět své mistrovské umění.

A děti se nemusí obávat hrozby z pozření ze strany paní Ježibaby. Každý vzdělaný člověk přece ví, že Ježibaba z Perníkové chaloupky děti nejí. To je jenom pomluva, že chtěla sníst Jeníčka a Mařenku! Bránila jen svůj majetek a oheň v peci zapálila dle pradávného moudra: „Kdo lže a krade, do pekla se hrabe! Ohnivou cestou, skrz rozpálenou pec...“

jitrniceJežibaba má ráda prasečí, a tak pro ni i pro příchozí gratulanty Království perníku, z. s., připravuje Vepřové hody v útulně U všech čertů. Uvidíte (pokud se řezník nezalekne prasete), jak se z veterinárně zkontrolovaného vepřového masa dělají jitrnice, ovárek, gulášek, prejt, tlačenka,... A budete moci ochutnat, ovšem pouze dokud nebude toto omezené množství čerstvě uvařených produktů spotřebováno! Nakonec Ježibaba dostane dort a určitě bude ráda, pokud ji přijdete i vy k narozeninám osobně pogratulovat!