Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasyLétoFest Pardubice 2019

12. - 13. červenece 2019

Užijte si společně s námi Létofest 2019! 8 festivalů po celé ČR. Akce pro celou rodinu, dětský program a zábava celé dva dny. Těšit se na vás budeme v Pardubicích!
Areál festivalů pro vás otevřeme v pátek odpoledne. První kapela odstartuje své vystoupení těsně před pátou hodinou a neoddechnete si až do ranních hodin. Hudební produkce bude pokračovat do půl druhé a vystřídají se zde hvězdy československého nebe, které vám budeme postupně zveřejňovat. V sobotu se potkáme hned v poledne, kdy se brány festivalu znovu otevřou a od jedné všem hudebním nadšencům zahrají další výrazní interpreti. Uzavírat festival budou vždy známí DJ´s.

To vše bude po oba dny doplněno i o bohatý doprovodný program.

Další, na koho v rámci festivalu nezapomínáme, jsou děti. Věnujeme jim bohatý program v podobě dílniček a soutěží i drobných sportovních aktivit. Chybět nebudou ani promostánky partnerů, které nabídnou kromě své prezentace i další různé aktivity, jako je třeba fotokoutek a další.

Více informací naleznete zde.


Král na hradě Kunětická hora

14. července 2019

Návštěva krále Vladislava Jagellonského u svého rádce, pana Viléma z Pernštejna, na hradě Kunětická hora po 522 letech.

V 11.00, 13.30, 15.00 a 16.30 můžete zhlédnout kostýmované výklady vedené formou dialogu dvou historických postav – krále Vladislava Jagellonského a hofmistra Viléma II. z Pernštejna, spojené navíc s ceremonií pasování návštěvníků na rytíře. Touto akcí si připomínáme skutečnou událost z 22. července 1497, kdy v severním křídle hradního paláce Vladislav Jagellonský pasoval na rytíře malé Vilémovy syny Vojtěcha a Jana.

Program zpestří skupina historického šermu Fortis (vojenské ležení, divadelní scénky, výstava zbraní, hudba...).

Více informací naleznete zde.


Tradiční slet všeho co létá v České Třebové

27. července 2019

Na tradiční slet všeho co létá jsou zváni všichni piloti UL a příznivci létání. Akce se uskuteční v sobotu 27. 7. 2019 na letišti v České Třebové. Jako již tradičně je občerstvení pro posádky létajících strojů zdarma.
Aeroklubu Česká Třebová srdečně zve všechny piloty UL a příznivce létání na sobotu 27.7.2019 na Tradiční slet.

Program dne
Jednotlivá vystoupení UL strojů.
Prezentace prací modelářů a jejich letové ukázky.
Občerstvení pro návštěvníky zajištěno.
Sociální zázemí bude k dispozici.


Přílety strojů od dopoledních hodin. Odlety letadel jsou možné i po 19. hodině.

Více informací nalezente zde.