Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy


Obyčejní lidé, neobyčejné příběhy


Máte ve své blízkosti člověka, který je ochoten věnovat zdarma svůj volný čas pomoci ostatním? Navštěvuje nemocné, pomáhá jim s nákupem, opraví polámanou houpačku v místní školce, uklidí černou skládku na kraji lesa nebo třeba uspořádá benefiční kulturní program ve prospěch potřebných? Stačí se jen rozhlédnout a zapojit se.
Dobrovolníkem v každém věku

„Cena Křesadlo patří lidem, kteří mají vůli a hlavně se chtějí zasadit pro jiné lidi mimo vlastní rodiny. Každý příběh je originální, každý stojí za zviditelnění. Bez dobrosrdečných dobrovolníků by na světě bylo méně radosti. Dobrovolník dělá i něco pro sebe, vždyť touto cestou vznikají nová přátelství, vytváří se pouto napříč generacemi. Protože dobrovolnictví tvoří lepší svět, přál bych jižní Moravě, aby lidí ochotných nezištně pomáhat přibývalo a mezilidské soužití bylo pro všechny obohacující,“ říká hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
Jak už přes dva tisíce let tvrdí Ezop ve svých bajkách, žádný dobrý skutek, jedno jak malý, nikdy není zbytečný. Někdy stačí jen pár hodin týdně, které pomůžou na svět velké věci.

Nominujte dobrovolníka

• Spusťte webové stránky  
• Na titulní straně naleznete odkaz na Křesadlo.
• Nominační formulář včetně informací se zobrazí na jednom místě.
• Přečtěte si příběhy nominovaných a do 27. října 2017 k nim přidejte vlastního kandidáta.
• Sledujte aktuality. Na začátku listopadu bude spuštěno hlasování veřejnosti. Buďte u toho! Vyberte prvního držitele Křesadla v Jihomoravském kraji.Vláda schválila Koncepci rodinné politiky


ilustrační fotoV Koncepci je zpracováno dlouhodobé a systémové řešení rodinné politiky v České republice. Vypracovalo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Odbornou komisí pro rodinnou politiku a dalšími úřady státní správy. Koncepce bude každý rok vyhodnocena, každých pět let aktualizována a zároveň s ní bude vždy předkládána i Zpráva o rodině, která bude aktualizovaná každé tři roky. Poslední podobný dokument z oblasti rodinné politiky je z roku 2008.Vláda schválila Koncepci rodinné politiky.

V Koncepci je zpracováno dlouhodobé a systémové řešení rodinné politiky v České republice. Vypracovalo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Odbornou komisí pro rodinnou politiku a dalšími úřady státní správy. Koncepce bude každý rok vyhodnocena, každých pět let aktualizována a zároveň s ní bude vždy předkládána i Zpráva o rodině, která bude aktualizovaná každé tři roky. Poslední podobný dokument z oblasti rodinné politiky je z roku 2008.

Více informací naleznete na webu MPSV"Váš kraj, Váš rozpočet" 

Obyvatelé Jihomoravského kraje mají od 2. 10. do 31. 10. 2017 možnost se již pošesté zapojit do přípravy krajského rozpočtu prostřednictvím projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“ prostřednictvím internetového dotazníku.
Více informací ZDE 


Soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy má svého výherce

Začátkem září jsme pro vás vyhodnotili soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy. Za poznáváním Jihomoravského kraje a hledání správných odpovědí se vás vydalo celkem 1521 rodin z čehož správných odpovědí mám dorazilo 1164. Víkendový pobyt do Pohádkové vesničky tentokrát posíláme rodině z Brna Kohoutovic a přejeme příjemnou dovolenou.

Další soutěžní putování pro vás připravíme také příští rok, proto budeme rádi za vaše tipy na letní putování po našem kraji.
Noví poskytovatelé slev:


Centrum zdraví a výživy - 10% na program na hubnutí. Zahrnuje vstupní konzultaci a analýzu stavby těla.
Lékárna na Mendlové náměstí - 7% na volně prodejný sortiment - kosmetika, doplňky stravy, vitamíny, zdrav. obuv


Jihomoravský kraj, projekt Rodinné pasy je financován Jihomoravským krajem