Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasyVážení držitelé Rodinných pasů,

dovoluji si Vás pozvat na unikátní výstavu

České korunovační klenoty na dosah,

která právě probíhá v hotelu Gustav Mahler v Jihlavě.
Až do 2. dubna jsou v prostorách Křížové chodby bývalého dominikánského kláštěra k vidění mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu Českých korunovačních klenotů.
Exponáty ve speciální vitríně doplňují zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Kromě samotných mistrovských replik klenotů se výstava zaměřuje na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV. Expozice je doplněna i mnoha dalšími tematickými exponáty, jež připomínají období středověku, například kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Nechybí ani interaktivní prvky pro dětské návštěvníky.

Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II. či pro papeže Jana Pavla II.

Snad Vás potěším tím, že po předložení kartiček Rodinných a Senior pasů Vám bude poskytnuta sleva na vstupném.
Držitelé Rodinných pasů, kteří dorazí alespoň ve dvou (2 dospělí nebo dospělí a dítě) obdrží slevu 10% na celkovou cenu vstupenek.
Držitelé Senior pasů zaplatí jednotně za vstup 60 Kč, oproti běžné ceně 90 Kč (senioři ve věku do 65 let) či 65 Kč (senioři ve věku nad 65 let).

Nenechte si ujít jedinečnou výstavu k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem.

Srdečně Vás zve
Mgr. Pavel Franěk, náměstek hejtamana Kraje Vysočina

Rodinné pasy, Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno, tel.: +420 543 211 254 a +420 543 332 034

Kraj Vysočina, projekt Rodinné pasy je financován krajem Vysočina

vysocina@rodinnepasy.cz

vysocina.rodinnepasy.cz