Čendovinky - Moje milé rodinky, přečtěte si novinky:

Rodinné pasy...a nový rok je tu! Přejeme vám hodně zdraví, štěstí a rodinné pohody a nezapomeňte, v Kroměříži se pořád něco děje...PŘÍPRAVA NA MATEŘSTVÍ
Pátek 13. ledna – od 9:30 v centru Klubíčko Kroměříž

Na besedě budou diskutovány zejména tyto témata: Fyzická příprava na mateřství, Osobnostní příprava na mateřství, Emocionální příprava na mateřství, Vztahová příprava na mateřství, Sociální příprava na mateřství Spirituální příprava na mateřství. Provázet besedou vás bude porodní asistentka Bc. et Bc. Eliška Bakajová. Vstupné na besedu je 30 Kč. Zájem o účast je nutno hlásit na habrova@klubickokm.cz, dotazy tamtéž nebo na 777031252.


ZA MRAZÍKŮ DO SKLENÍKU
Sobota 14. ledna – od 13h ve Květné zahradě

Přijďte s dětmi do skleníků Květné zahrady. Připravili jsme pro vás zážitkovou prohlídku Skleník všemi smysly, hry a výtvarné dílny. Vstupné: dospělí 70 Kč; senioři nad 65 let, ZTP, studenti a děti 6-18 let 45 Kč.


BURZA DROBNÉHO ZVÍŘECTVA A OKRASNÉHO PTACTVA
Neděle 15. ledna – od 6h na Výstavišti Floria Kroměříž

K vidění i prodeji jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd. Samozřejmostí je široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele.


PLES MĚSTA KROMĚŘÍŽE A RADIA KROMĚŘÍŽ
Sobota 21. ledna – od 19h v Domě kultury v Kroměříži

Ve speciálním bloku se pak představí swingová zpěvačka Petra Foltýnová, kterou si do parády vezme Salon EF v podání Evy Formánkové, předvede prvorepublikový styling, který zahrnuje nejen dobové účesy a líčení, ale i stylové oblečení v podání Salonu Juliana. Vstupné na pokladnách Dk a on-line. Ceny vstupenek: 390 Kč (restaurace Scéna) – začátek prodeje bude upřesněn, 440 Kč (Foyer, Nový sál a část balkonu, 490 Kč (Hlavní sál, část balkonu) V ceně všech vstupenek je slavnostní raut.


JAK VENDELÍN S ČERTY VAŘIL – DIVADELNÍ POHÁDKA

Neděle 29. ledna – od 14:30 v Domě kultury v Kroměříži

Hrají: Maria Pavlovová nebo Lenka Vahalová, Ivan Remta, Josef Horák nebo Šimon Knápek, Bohumír Starý. Scénář: Hana Stará a Ivan Remta Hudba: Milada Karez. Pro děti od 4 let, délka trvání do 60 minut.


BESEDA: RODIČOVSKÁ PŘESVĚDČENÍ V OSOBNÍM A PRACOVNÍM ŽIVOTĚ

Úterý 31. ledna – od 16h v Knihovně Kroměřížska

Na besedě budou diskutovány zejména tyto témata: Jak rodičovská přesvědčení ovlivňují přístup ve výchově, Co nás vede ke změně přesvědčení, Emoce v životě a ve výchově, Emoce a jejich souvislosti s našimi přesvědčeními. Provázet besedou vás bude Eva Diblíková, Dis. Beseda je v hodná zejména pro rodiče menších dětí, kteří chtějí sdílet vlastní názory a zkušenosti. Vstupné na besedu je 30 Kč. Zájem o účast je nutno hlásit na habrova@klubickokm.cz, dotazy tamtéž nebo na 777031252.


PŘÍBĚHY SVATEBNÍCH ŠATŮ

Od října 2016 do 28.2. 2017 - Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska připravuje novou výstavu Příběhy svatebních šatů. Jak se měnila móda v průběhu 20. století. Poprvé zde bude prezentována velká sbírka svatebních šatů paní Zdeňky Mudrákové. Na tvorbě výstavy se také podílely obyvatelky města Kroměříže a blízkého okolí, které zapůjčily své svatební šaty, svatební fotografie a svatební oznámení.

město Kroměříž

Rodinné pasy

kromeriz@rodinnepasy.cz

www.rodinnepasy.cz