INFOLINKA 543 211 254

Projekt Senioři a děti společně

04.11.2016 - 31.12.2016 - Projekt si klade za cíl zamezit exkluzi a neúctě vůči seniorům a pomoci navázat mezigenerační dialog.

Za tímto účelem probíhají v pěti krajích (Jihomoravský, Zlínský, Moravskoslezský, Jihočeský a středočeský, příp. Olomoucký) a na 30 základních školách besedy se žáky prvního stupně, zprostředkované osobami ve věku 55+ (lektoři), na téma mezigeneračních vztahů.

Pro zajištění úrovně komunikace a odbornosti jsou přednášející proškoleni odbornými specialisty na danou problematiku – forma komunikace, metody prezentace. Jako odborný garant projektu v rámci jeho aktivit působí Mgr. Eva Stiborová, vedoucí sociálně-aktivizačního úseku Domova pro seniory Sokolnice.
Po absolvování školení budou lektoři své dosavadní zkušenosti i vědomosti získané v rámci kurzu prezentovat formou besed na vybraných základních školách.
Tento projekt probíhá s podporou MPSV a Jihomoravského kraje.

V Jihomoravském kraji již v předchozích letech proběhly 2 menší projekty se stejnou tématikou a Společně, o. p. s. byla iniciátorem jednoho z nich – Senioři a děti ve školách. Vzhledem k velmi dobré odezvě, jak ze strany seniorů, tak i žáků, rozhodli jsme se rozšířit tuto formu mezigeneračního poznávání i do dalších krajů.
Realizátor projektu Společně, o.p.s. již má s projekty pro seniory i rodiny několikaleté zkušenosti. Realizujeme projekt Senior Point – síť kontaktních míst pro seniory (celá ČR), který se zabývá poradenstvím, vzdělávacími a volnočasovými aktivitami. Spolupracujeme s mnoha seniorskými organizacemi a odbornými partnery, kteří nám pomáhají zlepšovat informovanost seniorů v oblasti bezpečnosti, prevence, zdravotnictví, spotřebitelského chování a volnočasových aktivit.
Děkujeme za podporu a vstřícnost základním školám v Jihomoravském kraji, kde je již projekt realizován, jsou to základní školy v Otnicích, Doubravníku, Troubsku, Švábenicích, Dražovicích, Unkovicích, Vranovicích, Šakvicích a Nových Bránicích a vítáme zájem dalších škol, jak z tohoto kraje, tak i dalších.

Projekt byl také prezentován ČT, dne 2. 11. 2016 – čas 12:45 viz odkaz www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/316281381991102-udalosti-v-regionech/

Projekt Senioři a děti společně - pdf


     

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku