INFOLINKA 543 211 254

Muzeum Vysočiny Jihlava

09.07.2016 - 27.08.2016 - Připomínáme, že jihlavské muzeum bude mít otevřeno během prázdninových měsíců celý týden.

Návštěvníci mohou kromě stálých expozic zhlédnout zajímavé výstavy:
- Nonsens
lehce úsměvná výstava těžko představitelných exponátů
- Petr Mirčev: Vidím atomy
tradičně netradiční výstava třešťského malíře obrazů Petra Mirčeva
- Archeologické výzkumy na Vysočině
výstava mapující výsledky archeologického bádání v Kraji Vysočina
- Josef Kos: Obrazy
obrazy známého jihlavského výtvarníka představující tvorbu za několik posledních let


Hrad Roštejn o letních prázdninách 2016


Pobočka Muzea Vysočiny Jihlava – hrad Roštejn ožije i o letošních prázdninách různými akcemi, které budou určené malým i velkým návštěvníkům. Zaujmou zejména různé druhy netradičních prohlídek či výstavy.
Mezi tradiční lákadla hradu Roštejn patří hrané noční prohlídky – ty letos budou v novém hávu a zavedou návštěvníky do doby, kdy byl hrad přestavován. Vtipnou formou se tak představí jedna z klíčových postav místní historie Zachariáš z Hradce se svou manželkou Kateřinou z Valdštejna a možná ještě někdo další… Termíny hraných prohlídek jsou 9., 16. a 30 července a 13. srpna, začátky jsou plánovány na 21.00 hodinu, vstupné činí 140,- / 70,- Kč. Na prohlídky doporučujeme rezervaci na telefonu 733 161 817 či na mailu rostejn@cmail.cz . Formou hrané prohlídky bude realizována i Hradozámecká noc, která přiblíží jinou kapitolu roštejnských dějin – vládu Slavatů. Kromě těchto hraných nočních prohlídek nabízí hrad nově i možnost noční prohlídky pro tábory a organizované dětské kolektivy – jedná se o zážitkovou cestu ztemnělým objektem s výkladem na téma: „Jak se žilo na hradě“. Termíny záleží na vzájemné domluvě, cena je stejná jako u klasických nočních prohlídek.
Dalšími akcemi budou například již tradiční vystoupení tanečníků skupiny IYASA ze Zimbabwe dne 9. července v 13.00 hodin či divadelní prohlídky formou živých obrazů probíhající po celý víkend 20. – 21. srpna s tématem „Čekání na jeho výsost Karla IV.“ Během jednoho víkendu letních prázdnin budou na hradě probíhat i výtvarné dílny pro děti – termín naleznete na našich stránkách www.hrad-rostejn.cz .
V interiéru hradu budou moci návštěvníci zhlédnout i dvě fotografické výstavy, které budou součástí klasických návštěvnických okruhů. V rámci prohlídky trasy B bude k vidění po celé prázdniny výstava Choroše – duchové lesa autorky Jarmily Včelové, ve věži pak díla různých autorů z fotografické soutěže Ligy lesní moudrosti zaměřené zejména na přírodu a táboření (bude zahájeno v průběhu července).
Hrad bude ale také v některých dnech mimořádně uzavřen, a to především v termínech 19. července od 13.00 pro soukromou akci a poté celý den 2. srpna kvůli natáčení nové televizní pohádky ČT. Přípravy na natáčení budou probíhat již ve dnech předcházejících a budou se odehrávat na nádvoří hradu, provoz tedy nebude omezen.
Těšíme se na Vás!

MVJ červenec 2016Roštejn léto 2016 
 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku