INFOLINKA 543 211 254

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

26.05.2016 - Vážení přátelé,

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově Vás zve na prezentaci nové knihy korespondenece Josefa Čapka a Oswalda Jillicha z koncentračního tábora.

I více než 70 let od skončení druhé světové války se stále objevují nové dokumenty, které jsou výmluvným dokladem o hrůzách tohoto největšího konfliktu v dějinách lidstva. Patří mezi ně dopisy Oswalda Jillicha ze Žacléře, vězněného za války v koncentračním táboře Sachsenhausen. Ve stejném táboře byl vězněn i známý spisovatel Josef Čapek, který část svého života prožil rovněž na Trutnovsku. Unikátní Čapkovy i Jillichovy dopisy z koncentračního tábora budou součástí nové publikace, vydané Českým svazem bojovníků za svobodu. V knize nalezneme rovněž básně, kresby, fotografie a další dokumenty vztahující se k osobám Josefa Čapka a Oswalda Jillicha. Součástí prezentace knhy bude i stručné seznámení s životními osudy obou vězněných.

Prezentace nové knihy, realizovaná ve spolupráci s Okresním výborem Českého svazu bojovníků za svobodu v Trutnově, se uskuteční ve čtvrtek 26. 5. od 17:00 hodin. Vstup zdarma. Srdečně Vás zveme.

Více informací, včetně fotogalerie, na www.muzeumtrutnov.cz

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku