INFOLINKA 543 211 254

Muzeum Vyškovska

06.05.2016 - 08.05.2016 - Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu bonsají, která se uskuteční od 6. do 8. května 2016 v kapli sv. Anny na Dukelské ulici č. 6 ve Vyškově. Výstava, kterou pořádá Bonsai klub Haná Prostějov, bude otevřená denně od 9:00 do 17:00 hodin. Během výstavy probíhá i poradenská služba. Vystavené bonsaje členů klubu budou doplněny kaligrafiemi Japonky žijící v České republice Nao Higano .

Součástí výstavy je i doprovodný program:

Přednáška
Mgr. Jaroslav Servus: Japonské zahrady
v pátek 6. května 2016 v 17 hodin v Galerii Orion Muzea Vyškovska, náměstí Čsl. armády 2, Vyškov
Klasické japonské zahrady vznikly a byly tvarovány na základě náboženských vlivů. Vytváření zahrad v Japonsku má starou historii ovlivněnou šintoismem, buddhismem a taoistickou filozofií. Japonské zahrady jsou považovány za krásné po všechna čtyři roční období. V japonské kultuře je zahradní tvorba považována za vysoké umění, které je rovno umění kaligrafie a tušové malby. Dnes je termín japonská zahrada celosvětově široce používaným pojmem označujícím způsob úpravy okrasné zahrady.

Ukázka tvarování bonsají – Petr Hron
v neděli 8. května 2016 ve 13 hodin v kapli sv. Anny
Členové Bonsai klubu Haná Prostějov propadli vášni pěstování bonsají, svébytnému umění, které má svůj původ v Japonsku. Rádi se rozdělí s ostatními zájemci o své zkušenosti, a to prostřednictvím výstavy, jejíž součástí bude i ukázka tvarování bonsají. Tvarovat bude Petr Hron, předseda Bonsai klubu Brno.

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku