INFOLINKA 543 211 254

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.

09.05.2016 - 20.05.2016 - Přehled akcí pro veřejnost v květnu 2016


1) Astronomická pozorování pro veřejnost:

PONDĚLÍ - ÚTERÝ - STŘEDA - ČTVRTEK - PÁTEK
v 20:30 hodin

Program pozorování:
Měsíc – od 10. do 20. května
Mars – po celou noc
Jupiter – po celou noc kromě rána
Saturn – po celou noc
Hvězdy a vícenásobné hvězdné systémy – po celý měsíc
Hvězdokupy, mlhoviny, galaxie – neruší-li příliš svým svitem Měsíc


Přechod Merkuru přes Slunce

V pondělí 9. května v odpoledních hodinách se odehraje jeden z nejzajímavějších astronomických úkazů pozorovatelných letos v České republice – přechod planety Merkur přes sluneční disk.

V průběhu přechodu Merkuru přes Slunce (od 13:00 do 19:30) bude hvězdárna Valašské Meziříčí pro veřejnost otevřena. Vstupné na pozorování úkazu je 40,- dospělí a 30,- Kč děti.
Přijít může každý! Akce je určena pro školní výpravy, ale také pro jednotlivce.

Více informací naleznete na našich webových stránkách pod tímto odkazem:
http://www.astrovm.cz/cz/program/kalendar-akci/prechod-merkuru-pres-slunce.html.
2) REKONSTRUKCE HVĚZDÁRNY

Rádi bychom Vás informovali, že termín rozsáhlé rekonstrukce tří objektů Hvězdárny Valašské Meziříčí (včetně haly a kopule v hlavní budově) a uzavření hvězdárny pro návštěvníky původně plánované na duben až červen se vzhledem k náročnosti celé akce odkládá na září až listopad.


Nově jsme pro žáky 1. a 2. tříd připravili program HRÁTKY SE SLUNÍČKEM A JEHO KAMARÁDY. Kromě nového programu si můžete vybrat z široké nabídky stálých programů hvězdárny, podrobnou nabídku naleznete zde: http://www.astrovm.cz/cz/program/programy-pro-navstevniky-hvezdarny-valasske-mezirici/organizovane-skupiny/programy-pro-skoly.html

Každý program je v případě příznivého počasí doplněn pozorováním objektů denní oblohy (Slunce, popř. Venuše) a krátkou prohlídkou expozic v hale hvězdárny. K nám na hvězdárnu však nemusíte vždy přijít jen na vzdělávací program, ale je možné si u nás domluvit např. rozsáhlejší exkurzi všech objektů hvězdárny, prohlídku venkovních expozic s výkladem, návštěvu geoparku s výkladem apod.

S výběrem programu a termínu Vám rádi pomůžeme. Kontaktujte nás, prosím, na telefonním čísle 571 611 928 nebo e-mailem na adresách asistentka@astrovm.cz, tpeciva@astrovm.cz a nlenzova@astrovm.cz.

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku