INFOLINKA 543 211 254

Muzeum Vyškovska

10.03.2016 - 10.04.2016 - Srdečně Vás zveme na výstavu krajky richelieu Hanky Hotárkové z Veverské Bítýšky Velikonoce vyšívané, která začne v našem muzeu 10. 3. 2016 v Zámecké komoře.

Málokdo ví, že „richelieu“ – dnes tolik oblíbená a stále vyhledávaná zvláštní technika prolamovaného vyšívání – byl kdysi název ozdobného krajkového nákrčníku, který své pojmenování dostal po Jeanu Armandu Richelieu, kardinálu Ludvíka XIII. Ten dal tomuto typu výšivky své jméno. Její název měl navždy připomínat jeho výnos o tom, že výšivka na plátně z francouzských dílen nahradí drahou šitou krajku dováženou z Itálie. Výstava bude k vidění do 10. 4. 2016.

Velikonoční dílna

Jako doprovodný program k této výstavě jsme pro Vás připravili na sobotu 19. března 2016 od 10:00 do 16:00 hodin Velikonoční dílnu.
Přijďte si vyzkoušet tradiční zdobení kraslic slámou s Marií Pachtovou, nebo si můžete uplést pomlázku z vrbového proutí s Petrem Hanáčkem. Martina Hodesová vám ukáže zdobení kraslic škrábáním, tradiční lidovou technikou, jejíž výsledek připomíná krajku na tmavém podkladu. Inspirujte se výstavou Velikonoce vyšívané a ozdobte si velikonoční kraslici krajkou a voskovým reliéfem. Pro menší děti máme připravené zdobení kraslic a květináčků technikou decoupage a malování perníčků.

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku