INFOLINKA 543 211 254

Vědecká knihovna v Olomouci

07.01.2016 - 27.01.2016 - Milí čtenáři a přátelé Vědecké knihovny v Olomouci,

dovolte nám, abychom se ještě jednou i my připojili s přáním toho nejlepšího do roku 2016. Berme jej jako novou knihu s čistými nepopsanými listy - je jen na nás, jak si je zaplníme. Proč je nezačít popisovat zážitky z našich akcí. Můžete zkusit například:

· Vernisáž výstavy Knihy pro děti oceněné v Čechách a na Slovensku 7. ledna 2016 od 17:00 - v průběhu ledna budete moci navštívit v Galerii Biblio v 1. patře knihovny putovní výstavu zapůjčenou z Památníku národního písemnictví. Jejím cílem je seznámit čtenáře s deseti nejzajímavějšími počiny české a slovenské dětské literatury za několik posledních let. Dozvíte se nejen o tom, jak knihy vznikaly, a kdo je ilustroval, ale také proč jsou tak oceňované a doporučované. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 7. ledna od 17:00 za účasti Mgr. Jany Sladové, Ph.D. z PdF UP, která se specializuje na dětskou literaturu a pronese krátké úvodní slovo.

· Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela aneb Pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska 27. ledna 2016 od 17:00 - doporučujeme také setkání s Patrikem Kotrbou, dobrodruhem a cestovatelem. Jeho pěší pouť do Santiaga pouze s batohem na zádech a kytarou v ruce můžete sledovat 27. ledna v přednáškovém sále. Věřte nám, bude to stát za to.

· K 1. 1. 2016 bylo ukončeno automatické prodlužování knih na vašich čtenářských kontech. Věnujte proto, prosím, zvýšenou pozornost datu, do kdy máte knihy z naší knihovny vypůjčeny. Tuto informaci najdete po přihlášení do svého čtenářského konta ve sloupečku "Půjčeno do". Zde si můžete sami prodloužit výpůjčku knih, které nejsou rezervované.

Jsme i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky na https://www.facebook.com/vkol.cz.

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku