INFOLINKA 543 211 254

Muzeum Vyškovska

19.12.2014 - 13.02.2015 - Srdečně Vás zveme na výstavu Tajemství víry, která se uskuteční ve čtvrtek 18. 12. 2014 v 17:00 hodin v Galerii Orion Muzea Vyškovska.

Výstava fotografií brněnského fotografa Petra Daniela prezentuje snímky z různých zemí, v nichž lidé vyznávají různá náboženství.

Fotograf Petr Daniel je povoláním stavař-statik, majitel projekční a stavební firmy STABIL. Fotografovat začal už jako dítě pod vlivem svého otce, nadšeného fotografa. Svoji techniku si zdokonaloval při studiu Institutu výtvarné fotografie v Olomouci v letech 1984-1985. Fotoaparát k němu patří zcela neodlučně, v jeho hledáčku se tedy ocitají většinou zcela obyčejné věci a situace, se kterými se potkává při své práci, při cestování i v běžném životě.
Z takto získaných fotografií vznikají tematické celky, které autor prezentuje na výstavách nebo publikuje v knihách. Přestože se na první pohled jedná o velmi různá témata, mají fotografie Petra Daniela řadu společných rysů. Je to především jeho úhel pohledu, s nímž vyhledává objekty svých fotografií. V tomto směru se fotograf představuje jako vtipný glosátor, ironik s notnou dávkou sebeironie ale také lyrik a výtvarník se smyslem pro barevnost a kompozici.
Důkazem toho jsou publikace, které vyšly ke třem jeho projektům: 89/98. Fotografie. (dvojice fotografií nacházející relace mezi včerejškem a dneškem), Dobrý den, Brno (fotografie zachycující "náhodná setkání" v jeho rodném městě Brně doprovodil textem Ludvík Kundera), Během chůze Brnem (k tématu života Brna se vrací společně s Pavlem Šešulkou).
Tajemství víry jsou fotografie z cest do nejrůznějších koutů zeměkoule i snímky, které autor "ulovil" zřejmě při své profesi a nesou všechny znaky typické pro Danielovu tvorbu. A navíc, jak řekl Ludvík Kundera při zahájení jedné z výstav Petra Daniela: "…práce Petra Daniela mají zvláštní dar: ponoukají. Ponoukají, a to do rozličných směrů."

Těšíme se na Vaši návštěvu!

tv 
 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku