INFOLINKA 543 211 254

Čendovo vánoční přání

11.12.2014 - 31.12.2015 -
Děti tvořily novoroční přání pro Rodinné pasy

Pardubice – Veverčák Čenda, který je symbolem systému Rodinných pasů a s tím spojených slev pro rodiny s dětmi, přijel s Mikulášskou nabídkou i do pardubického AFI paláce. Tam děti soutěžily nejen o pěkné ceny, ale také o nejhezčí novoroční přání, které se stane oficiální péefkou Rodinných pasů. Nad akcí převzal záštitu krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Pardubický kraj klade důraz na aktivní rodinnou politiku, proto podporujeme také systém Rodinných pasů, který v našem kraji působí od roku 2008. Za letošní rok stoupl počet zapojených rodin o téměř tisícovku a významně se zvedl i počet poskytovatelů slev,“ uvedl radní Pavel Šotola.

O setkání s Čendou a také Michalem Nesvadbou byl letos velký zájem, přišlo na 2700 lidí, což je o třetinu více, než vloni. Děti mohly vyrábět přímo na místě novoroční přání, některé děti je už poslaly v předstihu. K dispozici bylo i malování na obličej, popcorn nebo cukrová vata. Tři oceněné autorky přáníček si pak mohly převzít krásné ceny – na 3. příčce se umístila čtyřletá Elinka Martinková z Pardubic, na 2. místě jedenáctiletá Adéla Bačinová z Pardubic a 1. místo získala desetiletá Julie Křečková ze Svitav.

Fotogalerie Čendovo vánoční přání

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku