INFOLINKA 543 211 254

Tisková zpráva - Ohlédnutí za akcí RODINNÉ PASY A SENIOR PASY NA DIVOKÉM ZÁPADĚ 24.8.2013

26.08.2013 - 31.12.2013 - Ohlédnutí za největší akcí roku projektů Rodinné a SENIOR Pasy
26. srpna 2013, Zvole nad Pernštejnem. Westernové městečko Šiklův mlýn, předposlední sobota před začátkem školního roku, desítky soutěží v Rodeo aréně, napínavé boje 14 finalistů soutěže „Čenda hledá supertalent“, vystoupení Františka Nedvěda, kovbojové a indiáni, atraktivní doprovodný program, slavnostní vyhlášení a ochutnávky nejlepších potravin místních výrobců oceněných prestižní značkou Regionální potravina Kraje Vysočina, nabídka mediálních partnerů nebo atrakce společnosti EON v nekončícím obležení dětí. Tak lze ve stručnosti popsat právě proběhlý osmý ročník akce s názvem Rodinné a SENIOR Pasy na Divokém západě, kterou sledovalo více jak 15 tisíc návštěvníků.

Soutěže, atrakce a ocenění pro celou rodinu
Akci můžeme směle nazvat největším mezigeneračním setkání rodin. Na místo totiž dorazily nejen početné zástupy již registrovaných rodin s dětmi, nebo noví zájemci o Rodinné pasy, ale i senioři aktivně využívající nabídku projektu SENIOR Pasy. Akce se koná v největším zábavním areálu svého druhu ne náhodou. Westernové městečko Šiklův mlýn nabídlo své široké možnosti již po osmé. Soutěže, vystoupení a oblíbené špekáčky našly své místo v Rodeo aréně, spodní část areálu s tribunou a dobovými stavbami hostily akční divadlo, vystoupení kovbojů a desperátů nebo další dětské atrakce.

Mimo celodenního zábavného programu s atmosférou toho nefalšovaného divokého západu čekalo na začátek akce návštěvníky téměř deset písniček populárního zpěváka a vítěze třetí řady soutěže „Česko hledá Superstar“ Zbyňka Drdy. Samotnou akci neotvíral náhodou, je totiž patronem talentové soutěže pro děti s názvem „Čenda hledá supertalent“. V jejím rámci toho bylo k vidění opravdu hodně, celou soutěží se nesl duch toho pravého, ale férového boje všech účastníků. Každý ukázal svůj talent, to, co opravdu umí a čemu by se chtěl v budoucnosti věnovat. Své umění ukázal v akčním vystoupení bubeník, saxofonista, viděli jsme několik pěveckých talentů, nebo zaslouženým aplausem končící street dance v podání pozdějších vítězů soutěže. Za to si právem její protagonisté odnesli zlatou cihlu v hodnotě padesáti tisíc korun.

Tím pravým vyvrcholením a zlatou tečkou za úspěšnou akcí byl koncert Františka Nedvěda. V řadách jeho fanoušků se objevily jak rodiny s dětmi, tak i ti dříve narození. Nestárnoucí písně v jeho podání se nesly celým údolím jako pozvánka na příští ročník akce. Kdo přišel, nelitoval. Všichni si zde našli to své, návštěvníkům navíc oproti minulým ročníkům přálo i počasí.

Čenda našel Supertalent, vítězové se radují ze zlaté cihly
V rámci bohatého celodenního programu se na mezigeneračním setkání rodin s dětmi v Šiklově mlýně uskutečnilo i finále soutěže Čenda hledá supertalent. Jejím patronem je již několikátým rokem populární zpěvák Zbyněk Drda. Absolutním vítězem finálového kola, kterého se zúčastnilo čtrnáct soutěžících, ať už jednotlivců či skupin, se stala sedmičlenná dětská taneční skupina Unicorns z Olomouckého kraje. Ta si zároveň odnesla i hlavní cenu v podobě zlaté cihly v hodnotě padesáti tisíc korun.

Ohlasy po akci
„Každý, kdo v něčem vyniká, snaží se a pracuje na sobě, si zaslouží uznání. Myslím si, že soutěž Čenda hledá supertalent je pro děti velmi přínosná, protože není jen o zpěvu či tanci, ale o jakémkoli talentu, který v sobě děti mají a rozvíjejí. Nadaným dětem bych doporučil nebát se rozvíjet svůj talent, to je zaručená cesta k úspěchu!“ radí všem nadaným dětem patron soutěže a zároveň člen poroty Zbyněk Drda.

„Pro rodiny s dětmi často jakýkoli výlet představuje nemalý zásah do rodinného rozpočtu, zvlášť v současné ekonomické situaci. Rodinné pasy tak rodinám umožňují získat významnou úsporu. Díky oběma projektům mají rodiny s dětmi či senioři možnost využívat řadu aktivit, služeb či nákupů se slevou,“ podotýká hejtman Běhounek.

„Rodina by měla být soudržná a trávit svůj volný čas společně, a to vše Rodinné i Senior pasy zabezpečují. Síť poskytovatelů slev pro držitele Rodinných a Senior pasů je již poměrně široká, ať už se jedná o kulturu, sport či ostatní služby. Volný čas totiž tvoří jednu třetinu našeho života a měl by být stráven kvalitně. Proto si myslím, že oba pasy jsou vhodné opravdu pro každého,“ dodává Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

„Osobně držím Rodinným a SENIOR Pasům palce. Vidím v nich velký potenciál, oba projekty mají slibnou budoucnost. To potvrzuje jak pokračující zájem o registraci, tak i využívání jejich celoroční nabídky slev. Koneckonců to potvrdila i dnešní akce, kde snad nic nechybělo. Krásné počasí, soutěže, kvalitní vystoupení“, dodal po akci Roman Celý, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje.


Nekončící zájem o Rodinné a SENIOR Pasy
Rodinné pasy vznikly před několika lety jako projekt na podporu rodin s dětmi a jsou aktivitou jednotlivých krajů. Jeho podstatou je vytvoření systému poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let věku. Rodiny se do projektu mohou zapojit zcela zdarma, v současnosti je v ČR přes 115 tisíc držitelů těchto pasů. Ti mohou čerpat slevy dosahující až desítek procent u čtyř tisíc poskytovatelů, ať už z oblasti volnočasových aktivit, sportu, turistického ruchu či služeb. Projekt Rodinných pasů kromě řady českých krajů podporuje i Slovensko či Dolní Rakousko. Na stejném principu funguje i projekt Senior pasů, jejichž držitelů je v současnosti přes 120 tisíc.

Kraj Vysočina projekty Rodinných a Senior pasů dlouhodobě podporuje a po Jihomoravském kraji je právě zde druhý největší počet jejich držitelů. „Po zkušenostech, které jsme získali jak v Rakousku, tak v Jihomoravském kraji, jsme se rozhodli projekt Rodinných a Senior pasů podporovat. Myslíme si, že na Vysočině je množství krásných a atraktivních míst právě například pro výlety rodin s dětmi. S obrovským zájmem o Rodinné pasy a Senior pasy mezi veřejností jsme velmi spokojeni,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že kraj hodlá oba projekty podporovat i do budoucna. Na Vysočině Rodinné pasy vlastní 15 000 lidí a Senior pasy 10 500 držitelů.

Více o projektech Rodinných a Senior pasů a soutěži Čenda hledá supertalent na: www.rodinnepasy.cz,  www.seniorpasy.cz,  www.cendahledasupertalent.cz.

Kontakt
Ing. Stanislav Skoumal
Tiskový mluvčí projektů Rodinné pasy, SENIOR Pasy
Tel.: 777-33 99 47, skoumal@sundrive.cz

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku