INFOLINKA 543 211 254

Den s rodinou: zpěv, tanec i závod motorky a stíhačky

27.05.2012 - 31.12.2012 - Slunečný den plný dětského smíchu a neobvyklých zážitků. Vyhlídkové lety, koncert Těžkého Pokondru, soutěže pro děti či jízda v obrněném transportéru. To vše nabídl Den s rodinou, který se konal v neděli 27. května v areálu brněnského letiště.

Akci den s Rodinou už tradičně pořádá Jihomoravský kraj pro širokou veřejnost. Kromě držitelů Rodinných pasů se letos poprvé připojili i držitelé Senior pasů, a díky tomu se návštěvnost akce vyhoupla přes 17 000 lidí. „Starší návštěvníci mohli zdarma podstoupit zajímavá zdravotní vyšetření a měli zde také svou kavárnu s příjemným posezením a dobrým občerstvením,“ vysvětluje radní Jihomoravského kraje Marie Cacková. Právě ona je totiž iniciátorem projektu Rodinné pasy v České republice.
Mladší návštěvníci - rodiče i děti nejvíce obdivovali leteckou a vojenskou techniku, mohli si vyzkoušet let helikoptérou, jízdu v obrněném transportéru, ale nemohly chybět ani skákací hrady, motokáry či škola inline bruslení.
Všechny nadchl také program na jevišti. Kromě divadla pro děti totiž vystoupili jihomoravští finalisté soutěže Čenda hledá supertalent. Dvanáct soutěžících zpívalo, hrálo, tančilo i žonglovalo. Absolutní vítězkou se nakonec stala zpěvačka Kamila Kopečková, která spolu s dalšími pěti vybranými talenty postupuje do celostátního superfinále soutěže, které proběhne 25. srpna ve western parku Šiklův mlýn.
Talentovanými dětmi však nedělní program neskončil. Následoval koncert Nadi Urbánkové a kapely Těžkej Pokondr. A vystupující i diváci si koncerty opravdu užili. Po hudebním odpoledni na pódiu následovalo vyvrcholení Dnes s rodinou. Rychlostní závod generací na 1500m! Na odletové dráze se utkal známý motocyklista Karel Abraham s automobilovým jezdcem Tomášem Mičánkem a nad nimi letící pilotovaným proudovým letounem L-29 Delfín. Vítězem neobvyklého klání se stal Karel Abraham.

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku