INFOLINKA 543 211 254

Čenda našel v Jihomoravském kraji další talenty

27.05.2012 - 31.12.2012 -

Veverčák Čenda vybral ty největší talenty jižní Moravy

Spoustu atrakcí a zajímavá vystoupení nabídl Den s rodinou, který se konal 27. května v areálu brněnského letiště. Snad nejdůležitější součástí programu však bylo krajské finále soutěže Čenda hledá supertlanet. Vyhrála ho zpěvačka Kamila Kopečková.
Areálem letiště se celou neděli rozléhal smích dětí, slyšet byl ale také zpěv či hra na klavír. Po poledni totiž odstartovala soutěž Čenda hledá supertalent. „Tato soutěž v rámci projektu Rodinné pasy se letos koná už potřetí a jejím cílem je oslovit talentované děti a seniory z celé České republiky,“ vysvětlila radní Jihomoravského kraje Marie Cacková. Právě ona je totiž iniciátorkou projektu Rodinné a Senior pasy v Česku.


Soutěžili vnuci i prarodiče
Kromě držitelů Rodinných pasů se letos připojili i držitelé Senior pasů, celkem se z regionu přihlásilo 150 soutěžících. „Moc mě těší takový zájem o celou akci. Díky novému mezigeneračnímu rozměru soutěží i týmy, kde jsou tři generace,“ upozornil náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek. Právě on nedělní klání odstartoval.
Jako první vystoupila Vendula Kubíčková a kolektiv s náročným tanečním vystoupením. Dívky dokonce postoupily do celostátního finále, které se odehraje koncem srpna v Šiklově mlýně. Po výbuchu taneční energie přišla na řadu Ludmila Darunchai Špaček, která se pochlubila svým uměním hry na housle. Pak přišlo na řadu krojované vystoupení skrz tři generace v čele s Hanou Petrů z Kyjova. „Já su babička a zpívají se mnou i dcera, vnučka a švagrová. Zpíváme na spoustě akcí a festivalů a vlastně vždy, když je volná chvíle,“ řekla Hana Petrů.
Po folklorním zpěvu přiběhla na pódium Miriam Rotreklová a malé mažoretky v růžových šatičkách. I když jim nebylo ještě ani deset let, předvedly úctyhodný výkon. Když dívenky odpochodovaly, atmosféru zklidnil nadějný kytarista a zpěvák Calin Panfili. Po něm přišel na řadu další chlapec - Jakub Švarc. Všechny diváky zaujal on i jeho kamarádi, protože ukázali kousky téměř cirkusové. Žonglovali se vším možným a jejich diabola vypadala, že se sama vznáší.


Vítězka chce k muzikálu
Zvučné hlasy a zpěv netypických písní, tím se pochlubila skupinka Crazy Girls. Děvčata si vysloužila velký potlesk a postup do finále. Stejně úspěšná byla i drobounká klavíristka Adéla Mottlová. Přestože za piánem skoro nebyla vidět, její hru si zapamatoval každý. Další soutěžící byla Erika Horváthová a spol. Skupinka předvedla povedené taneční číslo a zaujala také výraznými extravagantními kostýmy.
S číslem deset přišla na řadu sedmnáctiletá zpěvačka Kamila Kopečková. A desítka pro ni byla šťastným číslem. Stala se totiž absolutní vítězkou krajského kola soutěže Čenda hledá supertalent. „Vítězství mě překvapilo a potěšilo. Zpívám už deset let a chtěla jsem si ještě zasoutěžit, dokud mi není 18 let,“ sdělila Kamila Kopečková. Zpěv ji baví natolik, že se chce stát muzikálovou herečkou.
Poslední dva soutěžící byli tanečníci chlapci, I když každý předvedl něco zcela odlišného, oba do finále soutěže taky postoupili. Tomáš Polák tak v Šiklově mlýně předvede break dance a Tobiáš Košir bude soutěžit se svým stepařským číslem.

Fotogalerie

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku