INFOLINKA 543 211 254

Ohlédnutí za akcí "Mezinárodní den rodiny" - 29/5/2011

30.05.2011 - 31.12.2011 - Vůně cukrové vaty, koncert Zbyňka Drdy a rozzářené dětské obličeje. To vše bylo v neděli 29. května k vidění na brněnském letišti. Konal se tam totiž tradiční Mezinárodní den rodiny.

Celá slunečná neděle se nesla ve znamení her a atrakcí. Areál byl plný atrakcí pro děti - trampolína, skákací hrad, soutěže a mnoho dalšího. Zájemci mohli soutěžit, jezdit  na kolečkových bruslích nebo se dokonce proletět letadlem či helikoptérou. Akce byla spojená s projektem Rodinné pasy a nedělní program byl letos poprvé doplněn jihomoravským finále "Čenda hledá supertalent".

Do řad sudích zasedli jihomoravská radní a iniciátorka projektu Rodinné pasy, Marie Cacková, superstar z roku 2006 Zbyněk Drda, veverčák Čenda a zástupce koordinátora projektu Rodinné pasy, Ing. Jiří Carda. Zbyněk Drda je patronem soutěže, a chystá hymnu, kterou na celostátním finále v Šiklově mlýně spolu s finalisty zazpívá.
Nedělním úkolem poroty bylo vybrat z dvanácti soutěžících pět, kteří budou v celostátním kole reprezentovat Jihomoravský kraj. „Každá porota si vždycky stěžuje, že je rozhodování obtížné a mají pravdu. Výkony soutěžících totiž byly opravdu vyrovnané,“ vysvětlila Marie Cacková. Za jižní Moravu tedy budou 20. srpna v Šiklově mlýně bojovat tito finalisté:

- Leona a Mária Bikárovy – zpěv
- Tomáš Polák – break dance
- Erika Horváthová a spol. – tanec – celkem 6 vystupujících (5 dívek, 1 chlapec)
- Natálie Bajnoková – moderní gymnastika
- Maik a Patrik Polákovi – capoeira

Ceny do soutěže věnovali tito partneři – Manner, Oriflame, Zábavné učení, C Press
Super Finalisté byli dále odměněni dárky od partnera "Jihomoravský kraj" a spoluorganizátora akce "Letiště Brno Tuřany".

Celá akce se nejen díky pěknému počasí mimořádně vyvedla. „V takovém počasí se možná návštěvnost přiblíží až k dvaceti tisícům. Navíc jsem v rámci programu také předal 40 000. zaregistrované rodině kartu Rodinný pas, z čehož mám opravdu radost“ dodal jihomoravský hejtman Michal Hašek přímo na letišti.

Nedělní den byl ukončen koncertem Zbyňka Drdy, který byl spojený s autogramiádou.

Děkujeme Vám za Vaši účast na akci, díky patří také všem partnerům Rodinných pasů a soutěže "Čenda hledá supetalent"!

Příští rok se na Vás opět těšíme!

Vaše Rodinnéh pasy


Fotogalerie

 

Kalendář akcí

Novinky z Facebooku